Ľahký výber sprchy

Stručný sprievodca výberom vhodnej sprchy

Napriek tomu, že sprcha sa v domácnostiach využíva každý deň alebo častejšie, je výber toho správneho riešenia často podceňovaný. Po rozhodnutí kúpiť si do domácnosti novú sprchu by ste sa mali zamyslieť nad skutočnými požiadavkami a potrebami členov rodiny.

Ako sa spozná kvalitná sprcha, ktorá poskytne každodennému sprchovaniu pridanú hodnotu? Sprchovanie je veľmi osobná záležitosť, pri ktorej má každý iné požiadavky. Veľký rozdiel je tiež v kúpeľniach. Ak ľudia nepremýšľajú nad tým, čo očakávajú od svojej sprchy, nemali by byť prekvapení, že zo sprchovania následne nemajú žiadny extra veľký pôžitok. Našťastie existuje rad objektívnych kritérií, ktoré jednoznačne odlišujú vysokokvalitné sprchy od tuctových produktov.

Tu je prehľad kvalitatívnych prvkov a trendov, ktoré vám pomôžu nájsť tú správnu sprchu pre každého člena domácnosti:

Nájdite tú pravú sprchu
Power&Soul

Motor – základ každej modernej sprchy

Akákoľvek sprcha bude vypúšťať prúd vody, avšak nie práve požadovaným spôsobom. Skúsenosti dokazujú, že veľa spŕch nižšej kvality po pár týždňoch či mesiacoch od nákupu začne rozstrekovať vodu po celej kúpeľni, prípadne dôjde k zapchatiu ich dýz a vodu prestanú vypúšťať úplne. Oboje spôsobí nechcené náklady a stratu času. Z toho dôvodu majú sprchy GROHE pokročilé sprchové motory, ktoré zaisťujú rovnomernú distribúciu prúdu vody do všetkých dýz. Sprchové motory GROHE DreamSpray® zaručujú 100 % pôžitok zo sprchovania tvorený inovatívnymi technológiami. I napriek tomu, že iné sprchy môžu mať nižšiu obstarávaciu cenu, je dôležité si uvedomiť, že tento kompromis sa spravidla v dlhom období nevyplatí, keďže taká sprcha bude mať kratšiu životnosť a väčšiu spotrebu vody. Okrem toho je sprchovanie s perfektne fungujúcou hlavicou vždy zábavnejšie.

Power & Soul – maximálna revitalizácia
SpeedClean

Ľahké odstraňovanie vodného kameňa pre stále bezchybný výkon

Pred umiestnením do sprchového kúta prejdú sprchy GROHE intenzívnym procesom starostlivého návrhu a vývoja zakončeného moderným výrobným procesom a náročnými testami kontroly kvality. Výsledkom je produkt, ktorý kombinuje pohodlie a udržateľnosť, čo znamená na jednej strane optimalizovanú hmotnosť a ľahkú manipuláciu, ale tiež dlhú životnosť a spoľahlivosť na druhej strane. Čo môže byť otravnejšie, než musieť neustále opravovať alebo meniť sprchovú hlavicu?

Zapchaté dýzy a potreba ich častého čistenia môže zároveň znížiť celkový pôžitok zo sprchovania. Z toho dôvodu spoločnosť GROHE vyvinula technológiu GROHE SpeedClean. Tento špeciálny systém pre sprchové hlavice nielen zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa, ale tiež uľahčuje čistenie dýz ich konštrukciou zo špeciálnej zmesi silikónu. Akékoľvek prípadné usadeniny vodného kameňa je možné odstrániť ľahko utrením sprchovej hlavice handričkou alebo dokonca rukou.

Bezpečné sprchovanie pre celú rodinu

Teplá sprcha môže predstavovať hlboko relaxačný zážitok, ak si ste istí, že nehrozí nebezpečenstvo oparenia. Bezpečnosť pri sprchovaní je mimoriadne dôležitá predovšetkým pre rodiny s malými deťmi a dojčatami. Sprchy GROHE so zabudovanou ochranou proti opareniu sú ideálnou voľbou pre starostlivých rodičov. Táto ochrana sa v sprchách nachádza v podobe automatickej kontroly teploty teplej vody pomocou termostatických batérií, prípadne v podobe inteligentného umiestnenia chladiacich kanálikov okolo prívodu teplej vody v batérii a rukoväti sprchy (technológia Inner WaterGuide), ktorým vznikne bariéra medzi horúcou vodou a vonkajším povrchom, ktorého teplota zostáva vždy na príjemnej úrovni. Táto technológia sa nazýva GROHE CoolTouch® a umožňuje aj deťom a seniorom, ktorí sú na oparenie viac náchylní, aby si sprchovanie užili bez starostí.

Inovatívne sprchové technológie na povzbudenie aj relaxáciu

Liečivá a upokojujúci sila vody je známa už od pradávna. GROHE pokračuje v tejto tradícii tým, že ponúka sprchy vybavené voľbou rôznych režimov prúdu. V závislosti od aktuálnych potrieb a nálady môžete sprchu prepnúť z bežného prúdu na masážny, pulzujúci alebo osviežujúci prúd. Sprcha vám tak umožní povzbudzujúci štart do nového dňa, ale tiež večernú relaxáciu po náročnom dni. Najnovšou inováciou je režim GROHE Bokoma Spray®. Tento aktívny pulzujúci masážny prúd dopĺňa ďalšie režimy, ako napr. GROHE Rain O2, bohatý dažďový prúd Rain, jemný režim Pure alebo luxusný režim Champagne, ktoré spoločne robia zo sprchového kúta zdroj pohody pre telo aj dušu.

GROHE Ondus® Termostatická sprchová batéria

Osvedčená termostatická technológia zaručujúca väčšie pohodlie aj bezpečnosť

Keďže je ľudská koža veľmi citlivý orgán, musí byť teplota vody nastavená správne a individuálne. To spoľahlivo a efektívne dosiahnu kvalitné termostatické batérie. Spoločnosť GROHE je považovaná za celosvetového priekopníka na poli sofistikovaných termostatických technológií.

Implementáciou technológie GROHE TurboStat reagujú naše termostaty rýchlejšie než kedykoľvek predtým a sú zároveň veľmi presné. Nastavia teplotu vody na prednastavenú úroveň za zlomok sekundy a udržujú ju stálu po celý čas sprchovania a tiež okamžite reagujú na akékoľvek výkyvy v tlaku vody. Výsledkom je konštantná teplota počas sprchovania bez nepríjemných výkyvov.

Výhody termostatických batérií
F-digital Deluxe

Premena sprchového kúta na domáce kúpele

Tí, ktorí sa neuspokoja len s prepínaním medzi rôznymi prúdmi vody, si môžu vybrať kompletnú sprchovú súpravu alebo dokonca sprchový systém na mieru, ktorý premení kúpeľňu na osobnú wellness oázu. Luxusná trojrozmerná sprcha sa dá vytvoriť kombináciou veľkoplošnej hlavovej sprchy, bočnými sprchami a zodpovedajúcimi ručnými a bočnými sprchami.

K dispozícii sú aj digitálne riadené svetelné a zvukové moduly, ktoré vytvárajú ešte intenzívnejší pocit z luxusnej kúpeľnej kúpeľne. Široká škála vodovodných batérií a modulov znamená takmer úplnú slobodu pri navrhovaní sprchového kúta pre maximálny zážitok zo sprchovania.

HandCrafted

Nemecká kvalita

Na čo iné sa môže kupujúci spŕch spoločnosti GROHE spoľahnúť? Tieto sprchy sú výtvorom kvalitného nemeckého inžinierstva a vynaliezavosti. Globálne výrobné štandardy spoločnosti sú stanovené v Nemecku, ktoré je domovom odborných znalostí v oblasti vysokokvalitných plastových spŕch. Všetky inovačné procesy sú spúšťané a riadené z Nemecka. Všetky produkty sú navrhnuté nemeckým výskumným a vývojovým centrom a o dizajn sa stará interný tím návrhárov GROHE. Náročné testovacie procesy slúžia na testovanie všetkých nových produktov vysoko nad rámec súčasných priemyselných štandardov a definujú parametre pre zaisťovanie kvality, ktoré zaručia, že z továrne odídu iba dokonalé výrobky.

Navrhnuté s maximálnym citom pre detail a zladenie s akýmkoľvek interiérom. Sprchy GROHE sú malé umelecké diela, ktoré pridajú kúpeľni ľubovoľného tvaru a veľkosti veľkú hodnotu.

Zostarnite spolu. Kvalita GROHE

Odporúčané produktové rady

Grohtherm 1000

Grohtherm 2000

Power&Soul Cosmopolitan

Rainshower Icon

Rainshower Systems