Čo je to termostatická<br/>batéria?

Termostatická batéria je nutnou súčasťou dobre navrhnutého sprchového kúta. Je bezpečná, pohodlná a úsporná. Zaisťuje maximálny pôžitok zo sprchovania a zároveň chráni vás a vašu rodinu pred oparením.

Čo je to termostatická sprchová batéria?
Termostatická batéria zaisťuje udržovanie stálej teploty v priebehu sprchovania. Chráni tak pred náhlymi zmenami v toku vody z vodovodnej prípojky. I v prípade, že niekto v domácnosti spláchne toaletu alebo otočí kohútikom v kuchyni, zostane teplota pri sprchovaní rovnaká.

Ako termostatická batéria funguje?
Termostatická batéria mieša teplú a studenú vodu, aby dosiahla vami nastavenú teplotu a zároveň reaguje na prípadné zmeny v tlaku alebo teplote vody z vodovodnej prípojky upravením zmesi teplej a studenej vody. V prípade poruchy v prípojke studenej vody dôjde k automatickému vypnutiu prúdu vody z batérie.

GROHE CoolTouch

Aké sú jej výhody?

Bezpečnosť – nastavená teplota vody zostáva v priebehu sprchovania stála. Nemusíte sa obávať oparenia v dôsledku náhleho zvýšenia teploty alebo, naopak, nepríjemného zníženia. Technológia GROHE CoolTouch® potom zaisťuje, že vonkajší povrch batérie nie je na dotyk príliš horúci.

Pohodlie – naše termostatické batérie sa postarajú o udržanie stálej teploty vody a vy sa tak môžete oddať relaxácii v sprche. V prípade, že si želáte tok vody zastaviť (napr. počas umývania vlasov), zaistí termostatická batéria udržanie nastavenej teploty aj po tom, čo tok vody opäť spustíte.

Hospodárnosť – inštaláciou termostatickej batérie zároveň ušetríte vodu a elektrickú energiu. Vďaka svojej účinnosti sa investícia do termostatickej batérie za krátky čas vráti späť. Výšku úspor si môžete spočítať pomocou našej kalkulačky úspory vody.

Naše termostatické sprchové batérie sa vďaka svojmu výnimočnému výkonu a technológii GROHE TurboStat® umiestili na najvyšších priečkach v niekoľkých nezávislých testoch.

Termostatická batéria Grohtherm 3000 Cosmopolitan

Odporúčané produktové rady

Shower Thermostats

Shower Systems

Shower Thermostats