AKO OCHRÁNIŤ SVOJU DOMÁCNOSŤ PRED ÚNIKMI VODY A VYTOPENÍM

Vlastniť svoj dom prináša veľa radosti, ale tiež veľa starostí. Preto môže byť veľmi ťažké dosiahnuť absolútny pokoj s vedomím, že je o bezpečnosť a údržbu domácnosti dokonale postarané. Škody spôsobené následkom vytopenia sú problémom, s ktorým sa niekedy stretne 54 % vlastníkov domov. A taká situácia typicky pripraví rodinný rozpočet o niekoľko tisíc, ak nie o desiatky tisíc.

Predtým, ako pôjdete preč z domu na dlhší čas, napríklad na chatu neďaleko, ale tiež na tropický ostrov tisíce kilometrov ďaleko, prečítajte si nášho sprievodcu, ktorého prostredníctvom ochránite váš domov pred nočnou morou v podobe vytopenia.

Zavrite hlavný uzáver vody. Zastavte nebezpečenstvo vytopenia skôr, ako vôbec začne hroziť. Predtým, ako opustíte domácnosť na dlhší čas, či už pred pravidelným víkendovým odjazdom na chatu alebo na letnú dovolenku, je rozumné úplne zastaviť vodu zatvorením hlavného uzáveru. Tento uzatvárací ventil sa často nachádza pod drezom, v kúpeľni alebo pri vodomere.

Nechajte susedom kľúče od vášho domova. Pokiaľ k priesaku alebo úniku vody dôjde v čase, keď budete preč, je nevyhnutné konať bez otáľania. Tým, že necháte náhradné kľúče u susedov, značne znížite pravdepodobnosť, že voda napácha väčšie škody.

Nenechávajte bežať zariadenia, ktoré spotrebovávajú vodu, keď nebudete doma. V dnešnej hektickej dobe môže byť lákavé ráno nahádzať špinavý riad do umývačky a pustiť ju pred odchodom do práce. Avšak tým by ste tiež riskovali to, že v spotrebiči dôjde k poruche, ktorá môže mať za následok únik vody. A vy nebudete doma, aby ste mohli okamžite zareagovať.

Zvážte investíciu do systému prevencie proti vytopeniu. Pre absolútny pokoj na duši, nezávisle od toho, ako ďaleko od domova sa budete nachádzať, odporúčame obstaranie inteligentného systému prevencie proti vytopeniu. Systémy, ako je GROHE Sense a GROHE Sense Guard, umožňujú detekciu únikov v potrubí omnoho skôr, ako bude priesak vôbec možné si všimnúť. Okamžite vám zašlú upozornenia, nezávisle od toho, kde na svete sa budete nachádzať, prípadne rovno automaticky zastavia vodu v domácnosti a zabránia tak vážnym škodám.

Zistite viac o systéme prevencie proti vytopeniu GROHE Sense