PREČO BUDÚCNOSŤ PATRÍ INTELIGENTNÝM DOMÁCNOSTIAM?

Počas posledného desaťročia sme si zvykli na správu a riešenie každodenných situácií od internetového bankovníctva po nakupovanie prostredníctvom technológií. Vďaka internetu je život oveľa pohodlnejší! Podobnú revolúciu teraz čakajú naše domovy.

Čo to je inteligentná domácnosť alebo Smart Home? Inteligentná domácnosť je taká domácnosť, v ktorej je možné takmer akýkoľvek prvok ovládať digitálne. Zvonček, osvetlenie, bezpečnostný systém, kúrenie, voda… všetko je možné prakticky monitorovať a ovládať diaľkovo, najčastejšie pomocou mobilného telefónu.

Aké sú výhody inteligentnej domácnosti? Technológie inteligentnej domácnosti umožňujú oveľa plynulejšie a efektívnejšie vedenie každodenného života a môžu vám zaistiť uistenie o tom, že je doma všetko v poriadku, keď tam nie ste. Okrem toho technológie pre inteligentnú domácnosť znižujú počet nevzhľadných káblov a diaľkových ovládačov k televízorom a audio systémom. Systémy Smart Home tiež umožňujú na diaľku ovládať osvetlenie alebo kúrenie, takže si môžete doma pripraviť dokonalú atmosféru ešte pred príjazdom.

Niektoré systémy inteligentnej domácnosti sa zameriavajú na zabezpečenie – napríklad v podobe integrovaného systému bezpečnostných kamier, ktorého prostredníctvom budete mať vždy prehľad o tom, čo sa v domácnosti deje, nech už budete kdekoľvek. Na trhu sú však tiež systémy, ktoré chránia vašu domácnosť pred požiarom alebo vytopením. Pri inteligentnej domácnosti budete mať pocit, že máte všetko pod kontrolou a presne viete, čo sa doma deje.

Ako technológie pre inteligentnú domácnosť fungujú? Jednotlivé technológie, ktoré sa radia do kategórie Smart Home, je možné obstarávať samostatne – záleží na vašich prioritách. Pokiaľ sa vám páči predstava, že ovládate osvetlenie hlasom, smelo do toho! Jednoznačným trendom sú však integrované systémy, ktoré prepájajú jednotlivé inteligentné prvky vo vašej domácnosti.

Najnovšie inovácie v kategórii inteligentných domácností. Jednou z kľúčových oblastí vývoja je príchod inteligentných systémov prevencie proti vytopeniu. Systémy ako GROHE Sense a GROHE Sense Guard vám pomôžu zaistiť dokonalý pokoj na duši v podobe spoľahlivej ochrany pred škodami, ktoré môže spôsobiť únik vody. Systém prevencie proti vytopeniu ponúka množstvo benefitov.

Senzory umiestnené na kritických miestach v domácnosti merajú vlhkosť a upozornia vás v prípade, že dôjde k netypickému zvýšeniu. To umožní odhaliť priesak ešte predtým, ako bude vôbec viditeľný voľným okom. Tieto senzory umožňujú tiež odosielanie upozornení na mobilný telefón, takže budete vždy informovaní o situácii v domácnosti, aj keď budete práve preč. Sofistikované systémy prevencie proti vytopeniu dokážu tiež automaticky celkom zastaviť vodu uzatvorením hlavného uzáveru. Škodám spôsobeným vodou je najlepšie – a najlacnejšie – predchádzať. Preto predstavujú inteligentné systémy prevencie proti vytopeniu dôležitý prírastok do sveta inteligentných domácností.

Zistite viac o systéme prevencie proti vytopeniu GROHE Sense