<% if(request != null){ java.lang.String param = request.getParameter("article"); if(param == null){ %> <% } } %>

INTELIGENTNÝ VODNÝ SENZOR GROHE SENSE

Váš neúnavný vodný senzor, ktorý nikdy nespí a neustále chráni vašu domácnosť pred únikom vody a následnými škodami – vo dne aj v noci. Senzor GROHE Sense reaguje na prítomnosť vody na miestach, kde by byť nemala, a upozorní vás prostredníctvom zvukového poplachu alebo vzdialenej notifikácie v aplikácii GROHE Sense

Senzor GROHE Sense môžete umiestniť kamkoľvek – do pivnice, práčovne, kúpeľne alebo kuchyne. Všade tam, kde hrozí potenciálne škodlivý únik vody. Systém GROHE Sense deteguje únik vody včas a poskytne vám tak ozajstnú možnosť včas zasiahnuť a vyhnúť sa vytopeniu, ktoré okrem mimoriadnych nákladov znamená hlavne nepríjemnosť pre celú rodinu. Okrem toho meria tiež teplotu a vlhkosť v miestnosti a upozorní vás, pokiaľ budú ich hodnoty príliš nízke alebo naopak vysoké.

DETEGUJE VYTOPENIE, MERIA VLHKOSŤ A TEPLOTU, ODOSIELA UPOZORNENIA DO TELEFÓNU

DETEGUJE ÚNIK VODY A ZABRAŇUJE VYTOPENIU

Hneď ako spodná strana vodného senzora príde do kontaktu s vodou, rozbliká sa zariadenie červeno a spustí sa výstražný zvukový signál. Dostanete tiež notifikáciu z aplikácie GROHE Sense. Budete tak mať istotu, že sa stihnete vrátiť domov skôr a zabrániť možnej katastrofe. Kombinácia so systémom GROHE Sense Guard potom ešte zvyšuje úroveň ochrany, pretože po upozornení zo senzora GROHE Sense dôjde k automatickému uzatvoreniu hlavného uzáveru vody.

Meria vlhkosť

Zostaňte v obraze o úrovni vlhkosti v domácnosti a chráňte ju pred potenciálne škodlivými následkami dlhodobo zvýšenej vlhkosti. Vlhkosť predstavuje ideálne podmienky pre rast plesní. Vaše zdravie môže trpieť aj v prípade, že je vlhkosť v miestnosti naopak príliš nízka. Tá totiž dráždi sliznice, spôsobuje suchú pokožku a znižuje imunitu. Vodný senzor GROHE Sense vás upozorní v situácii, keď teplota alebo vlhkosť prekročí nastavené prahové hodnoty, a umožní vám tak prijať adekvátne opatrenie.

Meria teplotu a odhalí riziko vzniku námrazy

Riziko vzniku námrazy predstavujú predovšetkým miesta, ktoré nie sú pod takým dohľadom, napríklad pôda. A samozrejme chaty, ktoré navštevujeme maximálne cez víkendy. Systém GROHE Sense vás upozorní v prípade, že teplota v miestnosti klesne pod 3 °C. Budete tak mať dostatok času na reakciu.

ŠKODY SPÔSOBENÉ VODOU: PROBLÉM DOMÁCNOSTÍ ČÍSLO JEDEN!

54 % DOMÁCNOSTÍ SA NIEKEDY STRETLO S VÁŽNYMI ŠKODAMI SPÔSOBENÝMI VODOU.* Vytopenie domácnosti, ktoré vedie k poškodeniu nábytku, podláh a stien, môže byť devastujúce. A extrémne nákladné. Následky vytopenia však nesú všetci členovia domácnosti na svojich bedrách ešte dlho. Pritom sa mu dá pomocou inteligentných technológií, ako je vodný senzor GROHE Sense alebo riadiaci modul GROHE Sense Guard, účinne predísť.

Zoznámte sa s faktami o škodách spôsobených vodou

MNOHO PRÍPADOV, KEDY SA PODARILO ZABRÁNIŤ ŠKODÁM SPÔSOBENÝM VYTOPENÍM

„Bez senzora GROHE Sense by škody boli obrovské, o tom niet pochýb. Voda by voľne vytekala do pivnice minimálne päť dní v kuse.“

Nikolaus Klein, Nemecko

Prečítajte si príbehy skutočných používateľov

AKO SYSTÉM GROHE SENSE FUNGUJE?

Detekcia vytopenia

Senzor GROHE Sense stačí položiť na podlahu – na najnižšie miesto v miestnosti. Na spodnej strane zariadenia sa nachádzajú dva kontakty, ktoré aktivujú výstrahu vo chvíli, keď prídu do kontaktu s vodou.

Meranie vlhkosti a teploty

Systém GROHE Sense pravidelne, raz za hodinu, meria vlhkosť a teplotu v miestnosti. Hneď ako bude všetko v poriadku a teplota aj vlhkosť zostanú v nastavenom rozmedzí, odošle sa do aplikácie GROHE Sense iba raz denne súhrn nameraných hodnôt. Pokiaľ však dôjde k jednej z nasledujúcich situácií, dostanete upozornenie z aplikácie:

  • Teplota v miestnosti prekročí alebo klesne pod nastavenú prahovú hodnotu.
  • Teplota v miestnosti klesne pod 3 °C, čo je hodnota, pri ktorej začína mrznúť voda.
  • Vlhkosť sa nachádza na kritickej hodnote viac ako 3 hodiny (nad alebo pod zadanou hodnotou).

Poznámka: Keďže systém GROHE Sense meria teplotu iba jedenkrát za hodinu, nie je v žiadnom prípade vhodný ako protipožiarny alarm.

Prahové hodnoty vlhkosti a teploty

Systém umožňuje nastavenie individuálnych prahových hodnôt vlhkosti a teploty, takže všetky upozornenia a opatrenia sú prispôsobené na mieru vašej domácnosti.

Viacnásobné upozornenia

Upozornenie na vzniknuté situácie prostredníctvom pulzujúceho červeného svetla, pípania, notifikácie na telefóne a e-maile.

Senzor Sense dokáže aktivovať modul Sense Guard

Kompletná bezpečnostná súprava na ochranu domácnosti pred vytopením. Hneď ako vodný senzor GROHE Sense deteguje únik vody, odošle signál do riadiaceho modulu GROHE Sense Guard, ktorý dokáže zastaviť hlavný uzáver vody.

Objavte viac o systéme GROHE Sense Guard

Pripojenie Wi-Fi

Senzor GROHE Sense je plnohodnotným členom inteligentnej domácnosti – vrátane pripojenia k sieti Wi-Fi. Aby pripojenie správne fungovalo, je potrebné, aby vaša domáca sieť spĺňala nasledujúce parametre:

  • Zabezpečenie šifrovaním WPA alebo WPA2 – z dôvodu bezpečnosti a ochrany dát nie je možné pripojenie k nezaheslovanej sieti.
  • Frekvencia 2,4 GHz (GROHE Sense nepodporuje 5 GHz siete).
  • Štandard IEEE 802.11b/g/n.
  • Sieť Wi-Fi musí vysielať na kanáli 1–11.
  • Nepretržité pripojenie k internetu.

Dlhá životnosť batérie

Výdrž a odolnosť batérie znamená jej až 4-ročnú životnosť. Senzor sa napája z troch batérií typu AAA, ktoré sú súčasťou balenia.

Vodovzdornosť

Stupeň krytia prístroja zaručuje ochranu pred striekajúcou vodou

Aplikácia GROHE Sense

Aplikácia GROHE Sense slúži na prístup a riadenie všetkých prepojených produktov GROHE prostredníctvom mobilného telefónu.

Zistite viac o systéme GROHE Sense App

VAŠA DOMÁCNOSŤ BUDE VĎAKA GROHE SENSE V BEZPEČÍ ZA MENEJ AKO 10 MINÚT

Pozrite sa, aká jednoduchá je inštalácia senzora GROHE Sense

OCEŇOVANÉ RIEŠENIE PRE INTELIGENTNÚ DOMÁCNOSŤ

ÚŽASNÝ DIZAJN A ŠPIČKOVÉ TECHNOLÓGIE

Systém GROHE Sense vyhral niekoľko prestížnych cien za inováciu, revolučné technológie a dizajn.

GROHE Sense

Inteligentný systém detekcie vody
GROHE Sense
Inteligentný systém detekcie vody
22505LN1
€ 116,26
Katalógová cena bez DPH

ĎALŠIE INFORMÁCIE O SENZORE GROHE SENSE

Návod na obsluhu s podrobnými informáciami o produkte a inštrukciami na použitie.

Otvoriť návod na obsluhu systému GROHE Sense

Potrebujete pomoc pri používaní alebo inštalácii produktov?

Prejsť do centra pomoci GROHE Sense

ČÍTAŤ ĎALEJ

Spoznajte systémy GROHE Sense a GROHE Sense Guard skutočne dopodrobna.

Otvoriť produktový katalóg

Inteligentný ochranca vašej domácnosti.

Preskúmajte GROHE Sense Guard

Aplikácia pre osobné vodohospodárstvo.

Preskúmajte GROHE Sense app

*Zdroj: The ConsumerView, január 2017, Quantitative Assessment Europe.