GROHE EcoJoy™

ÚSPORNÉ SPRCHOVÉ HLAVICE S TECHNOLÓGIOU GROHE ECOJOY

Šetriť vodou môže byť celkom jednoduché. Pre maximálny komfort a efektívnu spotrebu vody vyvinula spoločnosť GROHE technológiu EcoJoy. Vďaka tejto technológii môžete znížiť spotrebu vody bez toho, aby ste si to všimli.

GROHE EcoJoy

BEZ VODY SA NEZAOBÍDEME

Život by bez vody neexistoval. A hoci je povrch Zeme tvorený vodou zo 71 %, nie je zásoba pitnej vody nekonečná. Nie každý má prístup k čistej pitnej vode a v mnohých regiónoch je jej dôsledkom globálneho otepľovania stále menej. Preto je dobré venovať pozornosť tomu, koľko vody spotrebujeme, a snažiť sa ňou šetriť. Nemusíte si to pritom ani uvedomiť! Váš účet za vodu môžete znížiť napríklad používaním úsporných sprchových hlavíc a kuchynských batérií.

GROHE EcoJoy

ŠETRIŤ VODOU V SPRCHE JE ĽAHKÉ

Stačí vám drobná zmena návykov v kombinácii s modernými technológiami a budete schopní doma šetriť vodou bez námahy. Pri sprchovaní máte dve možnosti, ako efektívne znížiť spotrebu vody:

  • použiť úspornú sprchovú hlavicu
  • obmedziť dĺžku sprchovania

Spoločnosť GROHE vyvinula pre sprchové hlavice, kúpeľňové a kuchynské batérie inovatívnu technológiu EcoJoy. Je založená na obmedzovači prietoku v úsporných batériách a menších dýzach v sprchových hlaviciach. Dokáže tým znížiť spotrebu vody o takmer 50 % bez toho, aby ste si to všimli. Vďaka celkovo nižšej spotrebe navyše klesá aj spotreba elektriny potrebnej na ohrev vody.

VYCHUTNAJTE SI MAXIMÁLNY KOMFORT BEZ NEGATÍVNEHO DOPADU NA ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Všetky produkty GROHE EcoJoy sú navrhnuté tak, aby šetrili vodou a elektrinou, vďaka čomu chránia vzácne prírodné zdroje. Výrobky vybavené integrovanou technológiou úspory vody zároveň ponúkajú nekompromisný pôžitok z vody. Nižšia spotreba vody a elektriny tak ide ruka v ruke s pôžitkom a atraktívnym dizajnom.

ŠETRITE VODOU PRI UMÝVANÍ RIADU

GROHE ponúka produkty šetriace vodou pre všetky príležitosti. Technológiu GROHE EcoJoy môžete mať nielen v sprche, ale aj vo všetkých ostatných batériách v domácnosti. V kuchyni však nezáleží len na efektivite. K dobrému zážitku z varenia prispieva aj atraktívny dizajn. Preto sú kuchynské batérie GROHE s technológiou úspory vody dostupné v širokej škále dizajnových variantov. Objavte tú správnu úspornú drezovú batériu pre svoju kuchyňu!

A ak sa v kuchyni nezastavíte, budete nadšení z technológie GROHE SmartControl. Tento inovatívny spôsob ovládania vám umožňuje vodu regulovať obyčajným stlačením tlačidla. A ak práve nemáte voľnú ruku, môžete použiť aj zápästie alebo lakeť.

DVOJITÉ ÚSPORY: TERMOSTATY S TECHNOLÓGIOU ECOJOY

Šetrenie vodou nie je devízou len technológie GROHE EcoJoy. Termostatické batérie Grohe zaisťujú stálu teplotu vody, šetria elektrinou a znižujú plytvanie vodou.

Teplotná stupnica na rukoväti umožňuje rýchlo nastaviť požadovanú teplotu s presnosťou na jednotky stupňov. Už žiadne zdĺhavé otáčanie pákou. Termostatická technológia GROHE zároveň kompenzuje teplotné výkyvy vo vodovodnej prípojke. Nebudete tak zbytočne plytvať vodou. Tlačidlo Grohe EcoButton alebo tlačidlové ovládanie SmartControl navyše pomáha pohodlne znížiť prietok vody na skutočne potrebné množstvo. Pomáha vám šetriť cennými zdrojmi a zároveň si užiť mimoriadne pohodlnú sprchu.

Single-lever mixer

Pákové batérie

GROHE umývadlové batérie s jednou pákou v mnohých modeloch vo všetkých dizajnových štýlov a cenách obsahujú technológiu, ktorá automaticky znižuje spotrebu vody až o 50% bez obmedzenia komfortu.

Power Soul EcoJoy

Sprchy

GROHE showers – For your perfect shower experience, a built-in technology effortlessly saves up to 40% of water on selected models, while delivering all the features and performance you would expect from a GROHE shower.

Grohtherm 3000 Cosmopolitan Thermostatic shower mixer

Termostaty

GROHE thermostats – With GROHE thermostats, the desired water temperature is reached within a fraction of a second and reliably maintained for the duration of your shower. No more time and water wasted while fiddling with controls to get 50 % the temperature right!

Nova

Inštalačné systémy

GROHE sanitary systems – Ecologically sensible: GROHE cisterns use water very sparingly. The start/ stop and dual flush systems offer the opportunity of selecting one‘s preferred economical flush.

Euroeco Cosmopolitan EC

Baterie pre verejné použitie

GROHE special fittings – Thanks to the electronic control, water only flows through these mixers when needed. Depending on the model, the mixer automatically turns off and saves water when the user removes his hands, for example during 50 % soaping, or after a pre-set time.

ĎALŠIE TIPY PRE ÚSPORU VODY

Sprcha miesto kúpeľa

Pri sprchovaní sa spotrebuje podstatne menej vody než pri napúšťaní vane. Ak si chcete doma dopriať zážitok ako z wellness, môžete použiť dažďovú sprchu. Sprchu Rainshower SmartActive môžete kombinovať s podomietkovým telesom Rainshower Universala užiť si tak dažďovú sprchu, ktorá šetrí vodu.

Používajte pri čistení zubov téglik na zubnú kefku

Jednoduchým spôsobom, ako ušetriť vodu pri každodennom čistení zubov, je napustiť si vodu na vypláchnutie úst do téglika namiesto pustenej vody.

Používajte úsporné tlačidlo

Väčšina moderných toaliet má úsporné tlačidlo pre polovičný objem spláchnutia. Používajte ho, ak ho máte k dispozícii – ušetríte veľa vody bez toho, aby ste si to uvedomovali.

ODPORÚČANÉ PRODUKTOVÉ RADY

KÚPEĽŇA

Náš nový rad GROHE Eurosmart je ideálny pre vašu kúpeľňu. Vďaka rôznym variantom pák a vyvýšenému dizajnu nájdete tú správnu batériu pre každú kúpeľňu. K dispozícii je, samozrejme, aj variant s technológiou GROHE EcoJoy . Ďalším spôsobom, ako ušetriť za vodu, je technológia SilkMove ES, ktorá obmedzuje plytvanie teplou vodou.

Essence

Eurodisc Cosmopolitan

Eurodisc Joy

Eurosmart