NÁJSŤ SHOWROOM, INŠTALATÉRA
Showrooms
  • Showroom
  • Záručný servis

My Notepad

You have not assigned any products.

Once you have added products to your notepad you can download your list right here.

0 Product(s)
Download as PDF
Delete all

The Product is already stored on your notepad.

Bezpečné sprchovanie pre všetkých generácie

Stále viac a viac sprchových kútov je bezbariérových, a to nielen v nemocniciach, ošetrovateľských domoch a domovoch dôchodcov, ale taktiež v súkromných domácnostiach. Ľahko prístupné sprchy na úrovni podlahy sa na mnohých miestach stávajú štandardom a ponúkajú väčší používateľský komfort.

Zážitok bez komplikácií

Atrio Termostatická sprchová batéria

To isté platí pre sprchové batérie. Jednoduché a intuitívne ovládanie sprchy sa obvykle považuje pri projektovaní kúpeľne za samozrejmosť. Preto často nie sú zvážené špeciálne potreby rôznych skupín používateľov. Predovšetkým pre seniorov je však dôležité, aby sa ovládať sprchu nemuseli zdĺhavo učiť, ale aby to pre nich bolo maximálne prirodzené.

V tejto súvislosti je ďalej potrebné vziať do úvahy ochranné opatrenia, napr. protišmykový povrch a zaistenie správneho zaobchádzania s vodovodnými batériami a sprchami. Zdravotné riziká vyplývajúce z oparenia a nezamýšľaného použitia je potrebné v maximálnej miere eliminovať. Náhla zmena teploty vody je vždy nepríjemná a môže vystrašiť používateľa bez ohľadu na to, či bola spôsobená nesprávnou obsluhou, alebo zmenou tlaku vo vodovodnej prípojke. Najmä starší ľudia, ktorí obvykle na reakciu potrebujú viac času, môžu dostať šok a stratiť rovnováhu, čo predstavuje veľké zdravotné riziko. Menšie deti, ktoré nie sú oboznámené s ovládaním vodovodnej batérie a sú veľmi citlivé na extrémne teploty, je nutné tiež chrániť.

To znamená, že na zaistenie pohodlia a bezpečnosti pre všetkých je nutné zvážiť potreby a požiadavky ľudí rôznych generácií, ktorí spolu žijú v jednom dome. Spoločnosť GROHE venovala veľa času analýze týchto problémov a jej výsledky rešpektovala pri návrhu svojich produktov, aby bolo v dlhom období zaistené uspokojenie požiadaviek všetkých osôb. V súlade so štandardmi univerzálneho a viacgeneračného dizajnu sú napríklad termostatické sprchové batérie vybavené ľahko čitateľnými stupnicami teploty a objemu prúdu vody, aby ich mohli jednoducho ovládať aj osoby s horším zrakom.
To umožňuje aj ľuďom v pokročilom veku využívať najmodernejšie technológie, ktoré spĺňajú ich potreby a požiadavky. Ide o jeden z hlavných cieľov nášho procesu vývoja produktu. S ohľadom na starnutie je potrebné, aby ovládanie produktov zodpovedalo prirodzenej logike, napr. s ohľadom na smer otáčania ovládacieho prvku. Tento princíp prešiel komplexnými testami a výsledkom sú produkty, ktoré tejto logike zodpovedajú.

Termostatické batérie GROHE pre bezpečné sprchovanie

Grohtherm 3000 Termostatická sprchová batéria

Termostatické sprchové batérie GROHE sú vhodné obzvlášť v rámci ochrany proti opareniu, keďže automaticky v zlomku sekundy vyrovnávajú možné fluktuácie tlaku vody vo vodovodnej prípojke.

Technológia GROHE TurboStat® zaisťuje udržanie prednastavenej teploty po celý čas sprchovania. V prípade, že dôjde k poruche v prípojke studenej vody, zastaví termostatická batéria okamžite prúd vody. To do značnej miery chráni používateľa pred oparením horúcou vodou tečúcou z hlavovej, ručnej alebo bočnej sprchy.

Extra výhodou našich produktov je technológia GROHE CoolTouch®. Technológia GROHE CoolTouch® chráni používateľa pred oparením vytvorením bariéry medzi vonkajším povrchom batérie a rukoväti a prívodom teplej vody.

Chceli by ste sa dozvedieť viac o našich termostatických batériách?

Hladká manipulácia s našimi pákovými batériami