Láska na prvý pohľad - GROHE Dizajn

Pre spoločnosť GROHE je dizajn oveľa viac než len estetická stránka produktu. Je to kľúč pre dokonalú symbiózu formy a funkcie.

Jeho výsledkom je dokonalý pocit pri každom používaní našich produktov pre našich zákazníkov. A naša radosť, ktorú zažívame zakaždým, keď za našu nikdy neutíchajúcu lásku ku kvalite dostaneme ocenenie.

Prestížne ocenenie red dot „best of the best“, ktoré spoločnosť GROHE dostala za batériu GROHE Ondus® v roku 2007, bolo prvou predzvesťou smeru, akým sa spoločnosť chce v nasledujúcich rokoch uberať. K základným pilierom GROHE, teda kvalite, technológiám a udržateľnému rozvoju, sa pridal špičkový dizajn. Ocenení red dot dnes máme ďalších 27. Tri z nich predstavujú cenu najvyššiu z najvyšších, teda „best of the best“, a to pre batériu GROHE Ondus® Digitecture (2009), ručnú sprchu GROHE Rainshower® Icon (2010) a nový systém GROHE F-digital Controller (2011).

Náš záväzok vyrábať produkty s inšpiratívnym a moderným dizajnom vyústil taktiež do skokového zlepšenia pozície spoločnosti GROHE vo výročnom rebríčku iF, a to o dych berúcich 104 miest. To je najväčší posun v histórii tohto hodnotenia. Ďalšie ocenenia zo Spojených štátov amerických, Spojeného kráľovstva, Číny a Japonska dokazujú medzinárodný presah nášho produktového portfólia.

Jednou z najvýraznejších zmien, ktoré sa v spoločnosti GROHE v posledných piatich rokoch udiali, je však spôsob, akým kreativitu využívame nielen na vývoj produktov prinášajúcich pridanú hodnotu, ale taktiež ako prostriedok na naštartovanie pozitívnych zmien v celkovej kultúre a atmosfére spoločnosti.

GROHE F-digital

Allure Brilliant

K7

Rainshower Eco

Rainshower Eco

Oceňovaný interný návrhársky tím GROHE

“Vrcholový manažment spoločnosti už veľa rokov dokazuje svoj záväzok voči vynikajúcemu dizajnu a Paulovi Flowersovi poskytuje všetku potrebnú podporu pre vývoj inovatívnych, prekvapivých a estetických riešení a uvádzaní výnimočných produktov na trh.“ Prof. Dr. Peter Zec, riaditeľ ocenenia red dot design award“

reddot design award

V roku 2011 bol návrhársky tím GROHE medzinárodne uznávaným inštitútom Design Zentrum Nordrhein Westfalen menovaný „dizajnérskym tímom roku 2011/2012“ v rámci ocenenia red dot.

To je najvyššie ocenenie, ktoré je možné na poli produktového dizajnu dosiahnuť, a spoločnosť GROHE je za celú históriu ocenení udeľovaných od roku 1988 vôbec prvým výrobcom v sanitárnom priemysle, ktorému sa naň podarilo dosiahnuť.

Viac informácií nájdete na našich webových stránkach