MANUÁLNE BIDETOVÉ SEDADLO – INŠTALÁCIA

Návod na inštaláciu manuálneho bidetového sedadla nájdete v technických údajoch o produkte vnútri škatule, prípadne sú na stiahnutie na našich webových stránkach

Stiahnite si inštalačnú príručku pre viac informácií

PRIPOJENIE K VODOVODNEJ PRÍPOJKE

Manuálne bidetové sedadlo vyžaduje pripojenie k prípojke studenej vody. Pre pripojenie manuálneho bidetového sedadla k prípojke studenej vody budete potrebovať t-spojku a vodnú hadicu. Túto súpravu je možné zakúpiť zvlášť.

Súprava doplnkov GROHE 14074000:
T-spojka a hadica

Rozmerový výkres súpravy doplnkov GROHE
Dĺžka hadice: 795 mm
Závit: 3/8“

Umiestnenie vodovodnej prípojky sa líši v závislosti od typu WC a rozvrhnutia vašej kúpeľne. Tu sú uvedené príklady rôznych situácií, s ktorými sa môžete počas inštalácie stretnúť. Profesionálnu inštaláciu zverte do rúk inštalatéra.

DVOJDIELNE WC

V prípade dvojdielneho WC môžete použiť vodovodnú prípojku splachovacej nádrže. Budete potrebovať T-spojku a vodnú hadicu. Dôležité je zmerať vzdialenosť medzi vodovodnou prípojkou a prípojkou na manuálnom bidetovom sedadle, aby ste vedeli, akú dlhú hadicu je nutné zaobstarať. Tu sú obrázky rôznych situácií, s ktorými sa môžete počas inštalácie stretnúť:

Pripojenie k vodovodnej prípojke splachovacej nádrže

Pripojenie k vodovodnej prípojke splachovacej nádrže

Pripojenie v rámci samotnej splachovacej nádrže

ZÁVESNÉ/VSTAVANÉ WC

Ak je vaše WC zavesené na stenu alebo vstavané, pozrite sa, či je vedľa WC umiestnený rohový ventil. V takom prípade môžete manuálne bidetové sedadlo pripojiť priamo k tomuto rohovému ventilu.

Pokiaľ je blízko WC umiestnené umývadlo, je možné manuálne bidetové sedadlo pripojiť ku klasickej prípojke studenej vody.

V tomto videu zistíte, ako manuálne bidetové sedadlo správne inštalovať na WC, a ako ho môžete pripojiť k vodovodnej prípojke umývadla:

Tip: Termočlánok Grohtherm Micro umožňuje reguláciu vody pritekajúcej do manuálneho bidetového sedadla. Požiadajte o pomoc svojho inštalatéra.