NÁJSŤ SHOWROOM, INŠTALATÉRA
Showrooms
  • Showroom
  • Záručný servis

My Notepad

You have not assigned any products.

Once you have added products to your notepad you can download your list right here.

0 Product(s)
Download as PDF
Delete all

The Product is already stored on your notepad.

Kúpeľne pre seniorov

Ľahko použiteľné umývadlové batérie s prídavnými bezpečnostnými funkciami

Pri projektovaní kúpeľne vhodnej pre seniorov sú zásadnými aspektmi komfort, použiteľnosť a bezpečnosť.

Súčasťou všetkých pákových kúpeľňových batérií je technológia GROHE SilkMove®. Široký uhol otáčania zaisťuje ľahké a plynulé ovládanie teploty a prúdu vody jednou rukou. Súčasťou kolekcií Essence a Concetto sú batérie s vysokým výpustom, ktoré umožňujú spúšťať prúd vody v pohodlnej polohe. Kolekcia Atrio zahŕňa model s otočným výpustom, ktorý je možné otočiť až na stranu umývadla, čo je praktické napríklad pri umývaní vlasov.

Po inštalácii batérie je možné nastaviť regulátor teploty na požadovanú úroveň. Regulátor funguje na princípe obmedzenia maximálneho uhla otočenia páky na ľavú stranu ovládajúcej prúd teplej vody. Prídavnú bezpečnosť ponúka možnosť inštalácie termostatu Grohtherm Micro, ktorý chráni pred oparením v prípade zmeny tlaku vo vodovodnej prípojke počas používania batérie. Inštaluje sa pod umývadlo a je možné ho inštalovať dodatočne.

Grohtherm F Trojcestný ovládací ventil

Bezpečnosť a ergonómia pri sprchovaní

Ako začíname starnúť, stáva sa pokožka čím ďalej tenšia a riziko popálenia sa zvyšuje. Súčasťou termostatických sprchových batérií je technológia GROHE TurboStat®. Tá zaisťuje stálu teplotu vody po celý čas sprchovania, nezávisle od prípadných fluktuácií vo vodovodnej prípojke. Tlačidlo SafeStop zabraňuje nechcenému zvýšeniu teploty nad 38 °C.

Technológia GROHE CoolTouch® zaisťuje, že teplota vonkajšieho povrchu termostatickej batérie a rukoväti ručných spŕch nikdy neprekročí teplotu vodného prúdu.

Nastaviteľné inštalačné rámy

Sanitárne inštalačné rámy Rapid SL ponúkajú niekoľko funkcií, ktoré vedú k zvýšeniu pohodlia používania kúpeľne. Rámy pre závesné toalety majú nastaviteľnú výšku, čo primárne slúži na vyrovnanie nerovností podlahy, ale možno to využiť aj na zvýšenie polohy záchodovej misy, a to až do pohodlnej výšky 46 cm nad podlahu.

Rámy určené na nástennú montáž umývadiel 80 cm nad podlahou (namiesto štandardných 85 cm) sú zase vhodné na použitie na kolieskovom kresle. K dispozícii sú zároveň súčasti umožňujúce bezpečnú inštaláciu držadiel.

Nastaviteľné inštalačné rámy
">