Dizajnový sprievodca kuchynskými batériami

Kuchynská batéria je najvyťaženejším vybavením v domácnosti. Používa sa intenzívne každý deň, od napúšťania vody do hrncov po umývanie zeleniny. Z toho dôvodu je dôležité investovať do batérie, ktorá nielen dobre vyzerá, ale taktiež túto záťaž dlho vydrží.

Dizajnové štýly

Atrio Drezová batéria

Výber kuchynskej batérie by sa mal riadiť ideálnym vyvážením dizajnu a funkčnosti. Batéria by mala vylepšovať pracovný priestor a byť ľahko použiteľná aj s mastnými dlaňami. Jednoduchá manipulácia s pákou je dôležitá na zaistenie presnej regulácie prúdu a teploty vody.

Do otvoreného priestoru sa najviac hodí páková batéria s rafinovaným tvarom, ktorá nechá vyznieť čistotu a voľnosť priestoru. Do klasických kuchýň zvoľte pákovú batériu s dvoma rukoväťami. Zapálení kuchári ocenia perlátor alebo vyťahovaciu sprchu, ktorá umožní jednoduché vyplachovanie hrncov.

Batérie s dvoma rukoväťami
Tradičný štýl pákových batérií umožňuje umiestniť ich do akéhokoľvek kuchynského prostredia. Inštalujú sa pomocou jedného otvoru do drezu alebo kuchynskej linky a obsahujú oddelené páky na reguláciu teplej a studenej vody zvlášť.

Tradičné pákové batérie
Pákové batérie umožňujú ovládať prúd a teplotu vody jednou rukou. Keramické disky v kartuši umožňujú ovládanie pomocou končekov prstov, čo umožňuje použiť voľnú ruku na oplachovanie. Páky je možné umiestniť na horné alebo bočné strany tela batérie.

Povrchové úpravy batérií

Minta kuchynská batéria

Antikorové a chrómové batérie sú vhodným doplnkom kuchyne akéhokoľvek štýlu. Žiarivý chrómový prvok bude ozdobou kuchyne. Vylepší vzhľad pracovných plôch a drezov. Antikorová oceľ, známa vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam, dodáva kuchyni profesionálny vzhľad.

Na čo sa zamerať?
Hľadajte batériu s pevným, kovovým telom a keramickými diskami v kartuši, ktoré umožnia ľahké ovládanie. Kvalitná batéria vydrží po celý život, takže zvoľte produkt s nadčasovým dizajnom.

Kupovať lacnú batériu sa nevyplatí, keďže bude potrebné ju za pár rokov vymeniť. Ak je váš rozpočet obmedzený, skúste ušetriť na inom vybavení kuchyne.

Zvoľte batériu so zárukou. Dokazuje to, že je výrobca presvedčený o kvalite a dlhej životnosti jeho produktov.

Pred nákupom skontrolujte, či je vybraná batéria kompatibilná s tlakom vody vo vašej domácnosti. Mnohé batérie vyžadujú pre optimálny výkon minimálny tlak 1 bar.

GROHE Blue – k dispozícii s povrchovou úpravou SuperSteel

Odporúčané produktové rady

K7

Minta