Technológia PVD vdychuje našim novým farbám život

Čo sa týka dobrej dizajnovej stratégie, hrá výber farieb celkom zásadnú úlohu. Nejde však len o farbu, rovnako dôležitú úlohu hrá kvalita povrchovej úpravy. Predovšetkým vo svete kuchynských a kúpeľňových riešení, v ktorých na kvalite spracovania a jeho trvanlivosti mimoriadne záleží, sú špičkové povrchové úpravy tým, čo rozlišuje dobré produkty od tých skutočne výnimočných. Pretože cieľom spoločnosti GROHE je poskytovať našim zákazníkom tie najlepšie možné produkty, rozhodli sme sa implementovať špeciálnu technológiu výroby povrchov, ktorá je zárukou nielen žiarivých, atraktívnych farieb, ale tiež výnimočnej odolnosti a unikátnej kvality. Chceme našim zákazníkom poskytnúť pôžitok z vody, ktorý pretrvá. Okrem odolnosti a pevnosti materiálov nám preto tiež veľmi záležalo na tom, ako samotná farba povrchu vyzerá. Priali sme si, aby bol brúsený grafit naozaj tmavosivý, a aby zlatá bola oslnivo žiarivá. Takú úlohu sme zadali nášmu inžinierskemu tímu. A v spolupráci s návrhárskym tímom GROHE sa mu podarilo dosiahnuť výnimočné výsledky s použitím novej, úžasnej technológie, ktorá nesie názov PVD.

VYUŽÍVAME SILU PLAZMOVÝCH ČASTÍC

PVD je skratkou pre proces, ktorý sa nazýva fyzikálna depozícia z plynnej fázy. Táto inovatívna technológia, ktorá má svoje korene vo vesmírnom priemysle, nastolila nový štandard kvality povrchov s pomocou depozície, teda ukladania, plazmových častíc. A ako už je v spoločnosti GROHE zvykom, túto technológiu sme doviedli k absolútnej dokonalosti a použili ju pri výrobe našich produktov. Kolekcia GROHE SPA Colours je doterajším vrcholom toho, čo je táto technika schopná ponúknuť.

ČO ROBÍ PVD POŤAH TAKOU VÝNIMOČNOU FORMOU POVRCHOVEJ ÚPRAVY?

Po prvé, všetky prvky potiahnuté PVD procesom sú extrémne jednotné vďaka absolútne rovnomernému spracovaniu každej vrstvy. Na rozdiel od bežných povrchov vyrábaných galvanickým pokovovaním, ktoré ponúkajú len veľmi obmedzený rad farieb, PVD poťah ponúka flexibilitu a výber širokého spektra farebných variantov. Môžete si jednoducho zvoliť taký, ktorý najlepšie vyhovuje vašej dizajnovej stratégii. Naše produkty potiahnuté pomocou PVD ponúkajú nielen mimoriadne estetické farebné vyhotovenie, ale taj doposiaľ nevídanú odolnosť a dlhú životnosť povrchu. Priľnavosť jeho jednotlivých vrstiev totiž hrá zásadnú úlohu pri zaisťovaní na pohľad krásnej a vnútri vysokoodolnej povrchovej úpravy. Proces PVD dosahuje až šesťnásobné priľnavosti jednotlivých povrchových vrstiev. S tým sa bežné galvanické pokovovanie nemôže vôbec porovnávať. Vďaka tomu sú všetky naše vodovodné batérie mimoriadne odolné proti korózii aj hrubšiemu zaobchádzaniu. To zaručuje, že si zákazníci môžu užívať prémiový výkon našich špičkových vodovodných batérií mnoho desiatok rokov.

Našou vášňou v spoločnosti GROHE nie je len vyrábať prémiové doplnky vašich kúpeľní a kuchýň, ale tiež starať sa o životné prostredie. Aby bol proces PVD voči nemu čo najšetrnejší, nepoužívame žiadne škodlivé chemické zlúčeniny.

GROHE PVD – bezkonkurenčná odolnosť

Batérie GROHE vyrábame tak, aby aj po mnohých desaťročiach vyzerali rovnako nádherne ako v deň, keď ste si ich prvýkrát zamilovali. Zvláštny recept na úspech spočíva v trvanlivej kvalite povrchu: Ten vyrábame pomocou tých najmodernejších technológií. Vzniká procesom tzv. fyzikálnej depozície z plynnej fázy (PVD), ktorý zaručuje, že sú povrchové vrstvy až trojnásobne tvrdšie. Výsledkom sú fantasticky vyzerajúce zlaté či antikorové vodovodné batérie. Mimoriadna tvrdosť týchto povrchov tiež znamená, že sú až desaťkrát odolnejšie proti poškriabaniu oproti priemeru.

GROHE StarLight®
Trvanlivé povrchy od elegantného matu po diamantový lesk.

Tvrdosť a odolnosť povrchu proti poškriabaniu
Trojnásobná tvrdosť a desaťnásobná odolnosť proti poškriabaniu