UDRŽATEĽNOSŤ V SPOLOČNOSTI GROHE: Z LÁSKY K VODE

Voda hrá na Zemi zásadnú rolu a umožňuje život. Vzhľadom na výzvy, ktoré prináša klimatická kríza, je udržateľná spotreba vody nutná. Inovatívne produkty GROHE umožňujú udržateľnú spotrebu vody.

VODA JE VIAC NEŽ LEN ZDROJ

Voda je základom života. A zdrojom nekonečnej radosti. Každá kvapka je vzácna a mala by byť využitá s rozumom. Tvárou v tvár rastúcej svetovej populácii, urbanizácii a meniacim sa podmienkam životného prostredia však stojíme pred novými výzvami. Ako jeden z lídrov v odbore je spoločnosť GROHE pripravená týmto výzvam čeliť. Snaha o udržateľnosť je neoddeliteľnou a zásadnou súčasťou DNA značky GROHE spolu s kvalitou, technológiami a špičkovým dizajnom.

SPOLOČNOSŤ GROHE JE JEDNÝM Z 50 LÍDROV V OBLASTI UDRŽATEĽNOSTI A KLÍMY

„Udržateľnosť nesmie byť druhoradou záležitosťou. Udržateľnosť musí byť zakotvená v stratégii a DNA našej spoločnosti,“ hovorí Jonas Brennwald, Leader LIXIL EMENA, o tom, ako v spoločnosti GROHE chápeme a premietame udržateľnosť do konkrétnych opatrení. Zásady udržateľnosti v spoločnosti GROHE sú predstavené v krátkom filme, ktorý je súčasťou celosvetovej iniciatívy „ 50 lídrov udržateľnosti a ochrany klímy“, do ktorej bola spoločnosť GROHE v roku 2020 vybratá spolu s ďalšími 49 medzinárodnými spoločnosťami.

KLIMATICKY NEUTRÁLNA VÝROBA GROHE

Klimatická zmena v poslednom čase plní novinové titulky. Teploty neustále rastú, hladina morí stúpa a ľadovce sa topia. To všetko vážne ovplyvňuje naše životy. Pretože emisie oxidu uhličitého sú jednou z hlavných príčin klimatickej zmeny, spoločnosť LIXIL, do ktorej portfólia značiek patrí aj GROHE, sa zaviazala k uhlíkovo neutrálnej výrobe. Príkladom sú továrne vyrábajúce vodovodné batérie, ktoré sú uhlíkovo neutrálne ako jedny z prvých vo svojom odvetví.

SPOLOČNOSŤ GROHE ZÍSKALA OCENENIE SUSTAINABILITY AWARD 2021 V KATEGÓRII RESOURCES

Po víťazstve v kategórii „Design“ súťaže German Sustainability Award 2021 získala spoločnosť GROHE aj ocenenie v kategórii „Resources“, teda prírodných zdrojov. Ide o najprestížnejšie európske ocenenie za ekologickú a sociálnu angažovanosť.

PRVÉ PRODUKTY GROHE S CERTIFIKÁCIOU CRADLE TO CRADLE CERTIFIED®

Mierime k svetu bez odpadu – GROHE uvádza na trh prvé produkty s certifikáciou Cradle to Cradle Certified®! Tieto produkty sú navrhnuté a vyrobené so zámerom použiť na konci životného cyklu ich súčasti na výrobu nových produktov. Suroviny je možné v uzatvorenom cykle používať teoreticky donekonečna. Certifikáciu Cradle to Cradle®, a to na najvyššej úrovni Gold, už získali štyri produkty GROHE. Patria medzi ne batérie GROHE BauEdge a GROHE Eurosmartalebo sprchová súprava GROHE Tempesta 100. Filter GROHE Blue od nášho partnera BWT a ručná sprcha Tempesta s dvoma režimami prúdu dosiahli na bronzovú úroveň certifikácie Cradle to Cradle Certified®.

PRE UDRŽATEĽNEJŠÍ SVET

PROJEKT „LESS PLASTIC“

V roku 2018 si spoločnosť GROHE stanovila cieľ zbaviť sa vo svojich obaloch plastov. To sa ukázalo ako beh na dlhšiu trať, a to z dôvodu aktuálne dostupných obalových riešení a recyklačných procesov. Na jar 2022 však spoločnosť GROHE dosiahla významný míľnik. Znížením podielu plastov v našich obaloch ušetríme 37 miliónov plastových dielov ročne.

Iniciatíva GROHE Less Plastic vyhlasuje vojnu plastovému odpadu

EVERWAVE

Spoločnosť GROHE podporuje nemecký sociálny start-up everwave, ktorý pôsobí v celom regióne EMENA. Cieľom tejto iniciatívy je chrániť svetové oceány pred plastovým odpadom. Multidisciplinárny tím vedcov, inžinierov a morských biológov vyvíja aktívne a pasívne technológie čistenia riek. Hlavným cieľom je zachytiť odpad z riek, skôr než znečistí oceány. Jedným z najznámejších systémov je zberná loď CollectiX.

Spoločnosť GROHE do partnerstva aktívne zapája aj svojich zákazníkov. V rámci kampane „Vyrobené pre slovenskú vodu“ mali naši zákazníci možnosť priamo prispieť k čistejšiemu životnému prostrediu kúpou kuchynského systému GROHE Blue a zároveň trvale vyradiť jednorazové plastové fľaše zo svojho každodenného života. Prečítajte si o tejto iniciatíve viac!

People, Places & Events: everwave – Bosna a Hercegovina

GROHE BLUE

Vďaka kuchynským systémom GROHE Blue budete mať k dispozícii chladenú a perlivú, jemne perlivú alebo neperlivú vodu priamo vo svojej kuchyni. Vychutnáte si lahodnú chuť čistej vody a súčasne znížite svoju produkciu plastového odpadu.

SYSTÉM GROHE BLUE ZÍSKAVA OCENENIE GERMAN SUSTAINABILITY DESIGN AWARD 2021

Porota German Sustainability Award sa rozhodla udeliť túto prestížnu cenu v kategórii „Icons“ najmä vďaka udržateľnosti a dizajnu, ktoré sa v kuchynskom systéme GROHE Blue spájajú. Tento systém pomáha zákazníkom žiť udržateľnejší a pohodlnejší život bez plastových fliaš, pretože im poskytuje filtrovanú a podľa potreby sýtenú vodu priamo z kohútika. Jeho elegantný a minimalistický dizajn sa stane dokonalým doplnkom každej kuchyne.

AKO SYSTÉM GROHE BLUE ŠETRÍ VODU A ĎALŠIE PRÍRODNÉ ZDROJE

OCHRANA PLANÉTY S KAŽDÝM DÚŠKOM

Vedeli ste, že na výrobu jediného litra balenej vody je potrebných neuveriteľných sedem litrov bežnej vody?* Nehovoriac o spotrebe energie a emisiách CO2, ktoré pri výrobe vznikajú. Čo tak filtrovaná, chladená a perlivá voda priamo z kohútika? Presne to vám ponúka kuchynský systém GROHE Blue!

VYHNITE SA PLASTOM

Hneď ako si kúpite systém GROHE Blue, už nikdy si nebudete musieť kupovať balenú vodu v plastových fľašiach. Na základe priemernej spotreby štvorčlennej rodiny na Slovensku tak je možné ušetriť 800 fliaš ročne**.

GROHE ECO JOY – ŠETRNÁ A EFEKTÍVNA SPOTREBA VODY

VYCHUTNAJTE SI VODU BEZ NEGATÍVNEHO DOPADU NA ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Technológia GROHE EcoJoy znižuje spotrebu vody až o 50 %. Všetky produkty GROHE sú dôsledne navrhnuté tak, aby šetrili vodou a elektrickou energiou, a tým aj cenné prírodné zdroje. Produkty vybavené technológiami pre úsporu vody pritom ponúkajú dokonalý zážitok z vody bez kompromisov. Zníženie spotreby vody a energie ide ruka v ruke s pohodlím a atraktívnym dizajnom. Nižšia spotreba vody. Neobmedzený pôžitok.

PRODUKTY S TECHNOLÓGIAMI PRE ÚSPORU VODY

SPRCHOVÉ SYSTÉMY

Pre svoju udržateľnú kúpeľňu nehľadajte nič iné než produkty s technológiou GROHE EcoJoy. K dispozícii je veľa modelov spŕch vo väčšine dizajnových a cenových kategóriách. Integrovaný obmedzovač prietoku automaticky znižuje spotrebu vody a zároveň zaručuje príjemný zážitok zo sprchovania.

BATÉRIE

Technológia GROHE EcoJoy je k dispozícii pre viacero pákových batérií vo všetkých dizajnových a cenových kategóriách. Integrovaný obmedzovač prietoku automaticky znižuje spotrebu vody až o 50 %. Špeciálny perlátor potom vyvoláva rovnaký pocit z intenzity prúdu ako bežná batéria.

TERMOSTATICKÉ BATÉRIE

Termostatické batérie GROHE zaisťujú pohodlné sprchovanie so spoľahlivou a stálou teplotou vody. I keď vodu na chvíľu zastavíte, môžete ju znovu pustiť a pokračovať v sprchovaní pri predtým nastavenej teplote. Obmedzíte tak plytvanie vodou na minimum.

INVESTUJTE DO UDRŽATEĽNÝCH RIEŠENÍ ZNAČKY GROHE

Produkty GROHE predstavujú dokonalé zlúčenie kvality, technológie a dizajnu. Vezmite si napríklad najnovšiu inováciu spoločnosti GROHE – sprchu s recykláciou vody. Vďaka tejto technológii sa voda zo sprchy zbiera a ošetruje, aby sa dala znovu použiť. To môže znížiť spotrebu vody aj elektrickej energie.

Zistite viac

Vysokokvalitné materiály a najnovšie výrobné metódy sú kombinované so špičkovými technológiami, ktoré zaisťujú spoľahlivý výkon na veľa rokov. Tento prístup reflektuje naša päťročná záruka výrobcu. A ak by ste niekedy potrebovali náhradné diely, ich dostupnosť je zaručená počas 10 rokov. Výrobky GROHE s dlhou životnosťou sú investíciou do udržateľnej spotreby vody.

Viac informácií o záruke výrobcu.

* „Skutočná spotreba vody pri výrobe vody pitnej: prípad Talianska“, Journal of Environmental Management 92 (2011).

** Deutsche Umwelthilfe (DUH) https://www.duh.de/mehrweg-klimaschutz0/einweg-plastikflaschen/.